Krakowski Instytut Prawa Karnego łączy ekspertów zajmujących się teorią i stosowaniem prawa karnego, praktyków wymiaru sprawiedliwości, doświadczonych akademików i popularyzatorów nauki. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, by wpływać na jakość prawa tworzonego w Polsce oraz polepszać standardy jego stosowania w praktyce sądowej. Na co dzień upowszechniamy wiedzę o prawie karnym na blogach i w mediach.

Co robimy?

Jak działamy?

Eksperci KIPK analizują prawo karne z wykorzystaniem metod analizy dogmatycznej, teoretycznej i empirycznej. Biorą udział w konferencjach naukowych, prowadzą szkolenia dla praktyków wymiaru sprawiedliwości (adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, urzędników) oraz publikują swoje opracowania w czasopismach i wydawnictwach naukowych. W ramach działalności Instytutu przygotowujemy ekspertyzy naukowe i opiniujemy materiały legislacyjne. Prowadzimy szkolenia z zakresu prawa karnego oraz rzemiosła prawniczego.

Nasze specjalizacje

Jeśli jesteś zainteresowany wydaniem ekspertyzy o obowiązujących przepisach dla Twojej instytucji, organizacją szkolenia lub współpracą naukową – napisz do nas na adres fundacja@kipk.pl